چک لیست سئو داخلی سایت On Page SEO

در تمام قرن های گذشته در کره زمین ابزار تبلیغات مردم متفاوت بوده است. به عنوان مثال در قرن های گذشته تبلیغاتی مانند تبلیغ روی دیوارها،کتاب ها،نشریه های اداری و … اجرا و پیاده سازی می شده است. ولی در قرن بیست یکم دیگر به روند قبلی نیست و ابزار های تبلیغاتی بسیار متفاوت شده اند. امروزه سئو به یکی از قویی ترین ابزار های توسعه کسب و کار تبدیل شده است و روزانه در حال گسترش و توسعه این کسب و کار ها در پیرامون وب می باشد. طراحی سایت نیشابور کلمه سئو شده است که با سرچ آن در گوگل وب سایت ما را مشاهده خواهید. یا کلماتی که مربوط به حوضه فعالیت شما هستند به راحتی می شود آن ها را سئو کرد تا با سرچ آنها در گوگل وب سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

تقسیم بندی سئو

سئو به صورت کلی به چهار دسته تقسیم بندی می شود

 • سئو داخلی سایت On Page SEO
 • سئو خارجی سایت Off Page SEO
 • سئو تکنیکال
 • لینک سازی هدفمند یا لینک بیلدینگ

هر کدام از چهار دسته ذکر شده در بالا را می شود ساعت ها دربارش حرف زد و نوشت ولی در این مقاله قصد توضیح سئو داخلی سایت On Page SEO را داریم. زمانی که شما می خواهید وب سایت خود را سئو کنید خوب قطعا به یک سئو کار خوب مراجعه می کنید. سئو کار در گام نخست پس از آنالیز های اولیه سئو داخلی سایت On Page SEO را استارت میزند.

چک لیست سئو داخلی در سال 2022

همان طور که میدانید الگوریتم های گوگل سالانه در حال تغییر است و وب سایت هایی که در گوگل مشغول به فروش و فعالیت هستند مجبور به بروزرسانی های متداوم وب سایت  در جهت همخوانی با الگوریتم های جدید گوگل هستند. به همین خاطر در بالا سال 2022 ذکر شد زیرا امکان تغییر الگوریتم در سال 2023 وجود دارد. سئو داخلی (On Page SEO)  شامل نکات زیر می شود.

 1. تنظیم کلمه کلیدی
 2. محتوا مرتبط به کلمه کلیدی
 3. استفاده از تگ های H1-H2-H3
 4. بدنه محتوا حداقل 800 کلمه حداکثر6000
 5. محتوا یونیک (غیر کپی)
 6. لینک دهی اصولی
 7. داشتن لینک خارجی و داخلی در صفحه
 8. تگ ALT در تصویر وب سایت
 9. کلمات کلیدی در ALT تصاویر
 10. داشتن متا
 11. لینک دهی به شبکه های اجتماعی
 12. بررسی محتوا
 13. محتوا غنی داشته باشید
 14. شیوا بنویسید
 15. ابعاد و حجم عکس ها رو کاهش دهید

و چندین و چند مورد دیگر که مهم ترین آنها در بالا ذکر شد.

طراحی سایت و سئو نیشابور 1

نکته مهم درباره سئو داخلی

توضیح کلمه سئو داخلی به این صورت است که به هرگونه فعالیت و اقدام در جهت افزایش رتبه وب سایت که در چهارچوب داخلی سایت اجرا شود سئو داخلی (On Page SEO) می گوییم. اهمیت سئو داخلی مانند رعایت نکات اولیه راه اندازی یک وسیله نقلیه است. که برای راه افتادن آن شما مجبور به پیاده سازی این نکات هستید.

آنالیز سئو داخلی

آنالیز سئو داخلی در صورتی که شما به پشخوان و پنل یک وب سایت دسترسی داشته باشید به صورت دستی قابل شناسایی است. ولی اگر این امکان را ندارید وب سایت هایی مانند سایت چکاپ وب سایت امکان پذیر است که این وب سایت ها با آنالیز صفحات با در نظر گرفتن فاکتور های ذکر شده در بالا سئو داخلی وب سایت شما را بررسی می کنند. و مشکلات آن را به شما می گویند تا آنها را رفع کنید. یکی از مهم ترین این فاکتور های که در نکات ذکر نشد زیرا به صورت رسمی آن را نمی شناسند ریسپانسیو بودن یا سازگار بودن وب سایت با پلتفرم های (موبایل،لپ تاپ،تبلت و …) است.

قدرت سئو

سئو امروزه قویی ترین ابزار تبلیغاتی در دنیا محسوب می شود که شما با استفاده از آن می توانید کسب و کار خود را در مقیاسی بزرگتر گسترش دهید. سئو نیازمند هزینه و زمان است و موفقیت شما در گرو صبر و پشتکار شما در حوضه دیجیتال مارتینگ است. زمان رسیدن شما به رتبه اول گوگل بین شش ماه تا یکسال متغیر است.

سخن آخر

در آخر با در نظر این نکات و تکنیک ها سئو داخلی (On Page SEO) وب سایت شما به بهترین حالت خود میرسد افزونه یوهاست سئو افزونه کاربردی در جهت شناسایی و حل مشکلات وب سایت می باشد که شما با نصب آن می توانید آنالیز دقیق تری داشته باشید. همچنین امکان اضافه کردن کلمات کلیدی در این افزونه وجود دارد. و شما قادر به نوشتن متا وب سایت هستید با نصب این افزونه بیشتر مشکلات سئو داخلی یا On Page SEO سایت شما حل می شود. در آخر امیدوارم توانسته باشیم مفهوم کلی سئو داخلی و تکنیک های آن را به شما رسانده باشیم. همچنین امید داریم که از قدرت موتور های جست و جو گوگل غافل نشوید و شما هم از آن سهمی ببرید.

موفق و سئو شده باشید.